Yukarı Çık

E-Mail
info@kockumsonicstr.com

Karbon Siyahı | Sonic Temizleme Sistemleri

Karbon Siyahı

Dünya çapında 50'den fazla ülkede satış ile Kockumsonics® temizleyiciler için , kilit sektörlerde malzeme akışını arttırmak partikül yoğunlaşmasını ortadan kaldırmak, hızlı ve daha ekonomik üretim yapmak artık kaçınılmazdır Enerji Üretimi , Çimento Petrokimya ve Gıda , diğer kuru işleme ve depolama endüstrisi artık bizim en yoğun faaliyet gösterdiğimiz alandır. Gaz ve sıvı haldeki hidrokarbonların eksik yanmasıyla elde edilen çok ince tanecikli elementer karbon. Bu taneciklerin çapı 25 ila 400 milimikrondur.

Karbon siyahının çoğu, tabii gazların veya rafineri sıvı yağların tam yanmaması ile özel fırınlarda yan ürün olarak elde edilir. Yanan gazların taşıdığı karbon siyahı tanecikleri çeşitli ayırma vasıtaları ile gazdan ayrılır. Karbon siyahı elde etmek için eski bir metod olan kanal metodu da kullanılır. Tabii gazlar veya kıymetli olmayan yağlar zayıf hava akımında özel fırınlarda yakılır ve isli alev elde edilir. Bu alevler, üzerinde kanalları olan çeliğe çarptırılır ve alev ileri geri yavaşça hareket eder. Kanalda toplanan is hareketli bir bıçak ile kazınır.

Karbon siyahının diğer bir şekline asetilen siyahı denir ki, asetilenin ısı ile bozunmasından elde edilir. Bu bozunum eksotermik (dışarı ısı veren) bir reaksiyon olup başlama sıcaklığı 800°C’dir. Reaksiyon başladıktan sonra ısıtmaya gerek yoktur.

Böyle bir sanayi içerisinde. Kockumsonics® Sonic temizleyiciler aşağıdaki gibi işlem alanlarında dizi Karbon Siyahı sanayi içinde başarılı bir şekilde kullanılmıştır.

  • Silo
  • Harman Siloları
  • Kanal Temizleme
  • Siklonlar (Danamik ve Statik)
  • Filtre Sistemleri
  • ID Fan Sistemleri

Kockum Sonics – Proseslerinize Değer Katalım...